Dezynfekcja

Firma ROMECO

Dezynfekcja

Zmgławianie przy pomocy zimnej mgły: nowoczesnym sposobem walki z wirusami, bakteriami oraz insektami.

CHROŃ SWOICH KLIENTÓW I PRACOWNIKÓW PRZED BAKTERIAMI I WIRUSAMI

ZALETY DEZYNFEKCJI PRZY POMOCY ZAMGŁAWIACZA  ULV:
  • umożliwia rozprowadzenie środka chemicznego po całym pomieszczeniu, włącznie z największymi szczelinami i zakamarkami, dzięki czemu dezynfekcja lub  dezynsekcja jest skuteczniejsza;
  • mniejsza ilość wody i preparatów dezynfekujących i biobójczych koniecznych do przeprowadzenia efektywnego zabiegu;
  • krótszy czas potrzebny na wykonanie zabiegu – względem tradycyjnego oprysku (nawet do 90%);
  • wyższa skuteczność wobec tradycyjnego oprysku;
  • brak zamoczenia dezynfekowanych powierzchni.

Zastosowanie:

  • Stosowane podczas sterylizacji i dezynfekcji pomieszczeń takich jak biura, szpitale, hotele, restauracje, sklepy oraz innych, które były nastawione na działanie wirusów i bakterii.
  • Zwalczanie szkodników, kontrola zapachu i oczyszczanie powietrza w kanałach powietrznych, szpitalach, hotelach, domach, biurach, fabrykach itp.
  • Dezynfekcja (likwidacja bakterii i wirusów w tym SARS CoV-2) (COVID-19 – koronawirus) – biura, hotele, szkoły, osiedla itp.

 

Orientacyjny cennik dezynfekcji (koszt zależy od powierzchni oraz specyfiki obiektu):

  • Dezynfekcja biur, domów, sklepów, szkół i przedszkoli oraz podobnych: od 0,80zł / m2
  • Dezynfekcja magazynów, hal produkcyjnych: od 0,50zł / m2

Używamy tylko sprawdzonych, certyfikowanych preparatów do dezynfekcji wpisanych na listę chemii biobójczej. Posiadamy wszelkie niezbędne pozwolenia i certyfikaty branżowe a nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w dezynfekcji pomieszczeń. Usługi dezynfekcji wykonujemy wszelkimi możliwymi metodami i dobieramy je zależnie od specyfiki obiektu i jego możliwości.

Zamgławianie ULV to zabieg polegający na wytworzeniu mikroskopijnych kropelek, a następnie rozprowadzeniu ich przy użyciu generatora zimnej mgły tzw. zamgławiacza ULV. Kropelki te będące mieszaniną substancji dezynfekującej oraz wody w odpowiednich proporcjach, są dosłownie niewidoczne gołym okiem, ich średnica to ok. 10 do 30 mikronów! Dzięki temu są one lekkie i swobodnie unoszą się w powietrzu. Te właściwości – mały rozmiar i unoszenie się w powietrzu – odpowiadają za skuteczność zamgławianiia. Mgła wytwarzana przez generator ULV (ultra low volume, co oznacza zamgławianie przy użyciu minimalnych ilości substancji biobójczych) dociera do praktycznie każdej szczeliny i eliminuje ukryte w niej wirusy, bakterie oraz insekty. Podobnego efekty nie można osiągnąć w przypadku tradycyjnego oprysku przy pomocy urządzeń zraszających i polewających.

Użycie zamgławiacza ULV sprawia, że czas dezynfekcji jest dużo krótszy w porównaniu z tradycyjnym opryskiwaniem lub polewaniem. Ogromne znaczenie ma również obniżenie ilości zużytego środka do dezynfekcji lub dezynsekcji oraz osiągnięcie dużo wyższej skuteczności, niż w przypadku tradycyjnych metod.

Istotną zaletą podczas dezynfekcji i dezynsekcji pomieszczeń z wykorzystaniem mikroskopijnych cząsteczek, wytwarzanych przez zamgławiacz ULV jest to, że metoda ta nie powoduje zmoczenia ścian, ani żadnych innych przedmiotów. Przedmioty mogą być lekko wilgotne, ale nigdy mokre.

Dezynfekując pomieszczenia przy użyciu zamgławiaczy ULV, możemy wrócić do nich już po 3 do 4 godzin od zakończenia procesu.

© Romeco. All Rights Reserved.